Bizi Ziyaret Edin
Nişantaşı / İstanbul
İletişim
0 (532) 233 87 73
E-Mail
[email protected]
Çalışma Saatleri
Pzt - Cum: 8:30-18:00/Cmt: 9:30-17:00

Kızlık zarı yırtıldığı zaman kanama olmaması normaldir. Çünkü kanamanın olması için özellikle kızlık zarı yapısı önemlidir. Penis yapısı da önemlidir. İlk birleşmede kızlık zarı bozulmayabilir. Bu durum kızlık zarının yapısında kaynaklanmaktadır.

Kızlık Zarı Nedir?

İslam toplumlarında çok önemli bir yer edinen kızlık zarı kadın için çok önemlidir ve korunmalıdır. Erkekler bu zarın yırtılıp yırtılmamasına bakarak kadının namuslu olduğu hakkında karar verirler. Ancak uzmanlara göre bu yanlış bir yöntemdir. Zira kızlık zarı her yapısal özellikten veya penis yapısından dolayı yırtılmayabilir. Kızlık zarı vajina girişinde yer alan ince ve esnek bir dokudan oluşur. İlişki sırasında baskıdan dolayı bu zar yırtılır ve zarda yer alan ince damarlar patladığı için kanama olur. Bu kan sanıldığı gibi çok değildir, rengi de pembeye çalar.

Kızlık Zarı Yırtılmayabilir

Kızlık zarı anatomik yapısından dolayı ilk cinsel birleşmede patlamayabilir. Uzmanların bu konuda bilimsel yazıları mevcuttur. Çünkü vajina girişinde yer alan bu ince zardan adet kanamasında akıntının olduğu delikte mevcuttur. Bazı kadınlarda bu delik biraz geniş olabilir. Erkek penisi de yapısal olarak ince ise zar zorlanmadığından yırtılma olmaz.

Bazı kadınlarda ise kızlık zarı deliği hiç yoktur ve zar penisin ulaşabileceği kadar girişte değildir. Bu durumda penis zara değip zorlamadığı için zar yırtılmaz. Bazı kadınlarda ise zarda bulunan delik çok dardır. Çevresi ise kalın ve serttir. Yani normal bir kızlık zarı gibi ince esnek değildir. Bu durumda penis girdiği zaman esneyip yırtılmadığı için yine kanama olmaz. Erkekler ilişkide kadını zorlar derecede cinsel ilişkiye girmemelidir. Bu kadının canını çok fazla yakabilir. Kadının, kızlık zarını hesaba katıp onu zor duruma sokmadan cinsel ilişki yaşamalıdırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir