Bizi Ziyaret Edin
Nişantaşı / İstanbul
İletişim
0 (532) 233 87 73
E-Mail
[email protected]
Çalışma Saatleri
Pzt - Cum: 8:30-18:00/Cmt: 9:30-17:00

Kızlık zarı rengi nedir, bozulduğu nasıl anlaşılır ? Kızlık zarı yırtıldığında kanama ne kadar olur ? Kızlık zarı hakkında merak edilen sorular ve cevapları sizleri bekliyor

Kızlık zarı adının aksine bir zar olmayıp yapısı ve kalınlığı kişiden kişiye farklılık gösteren bir et parçasıdır denilebilir. Bilindiğine göre bir görevi yani bir fonksiyonu yoktur. Kızlık zarının bozulmaması kişinin cinsel ilişkiye girmediğini gösterse de bozulmuş olması her zaman kişinin bir ilişkiye girdiğini göstermez. Kızlık zarı hiç olmayan kişilerde mevcuttur. Kızlık zarı vajinanın iç kesimin de 1-2 santim geride bulunur. Rengi küçük dudaklara benzer. Zarın ortasında adet kanının ve akıntı sıvısının akması için küçük delik ya da delikçikler vardır. Bazı kişilerin kızlık zarında ise hiç delik yoktur ve vajinayı tamamen kaplayabilir. Bu durum küçük bir tıbbı müdahaleyle düzeltilebilir. Günümüzde kullanılan tamponlarda kızlık zarına zarar verebilir.

Kızlık Zarının Yırtılması

Kızlık zarı vajinanın 1-2 cm içerisinde bulunan bir kavramdır. Bu kıvrımın ise vajina içine doğru kıvrılmış olması kızlık zarının yırtıldığı anlamına gelir. Kızlık zarı yalnız bir yerden yırtılabileceği gibi birçok bölgeden de yırtılabilir. Kızlık zarı dikimi ise oldukça kolay bir operasyondur ve kızlık zarının nasıl yırtıldığı bu operasyon için çok önemli bir etken değildir.

Kızlık Zarı Yırtıldığında Kanama Ne Kadar Olur?

İlk ilişkiye girdikten sonra vajinadan gelen kanama kızlık zarının kesin olarak yırtıldığı anlamına gelir. Zarın kalın olduğu durumlarda damar daha çok olduğu için kanamada daha fazla olacaktır. Yani bu durum zarın kalın veya ince oluşu, zarın esnekliği, penisin kalınlığı, kişinin kendisini ilişkiye hazırlaması önemli etkenlerden biridir. Esnek yapıda olan kızlık zarında hiç kanama olmayabileceği gibi kalın yapıdaki kızlık zarında veya kişi ilişkiye hazır değilse, kanama beklenenden fazla olabilir.

Herkes için merak edilen ve bu önemli konuda ki her konuya kolayca ulaşabilir ve her hastanede de hekimler tarafından bu konuda daha faydalı ve net bilgiler edinebilirsiniz.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir