Kızlık Zarı Tamiri Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapabilir ?

Kızlık zarı dikimini hangi doktorların yaptığını öğrenmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi jinekolog operatör doktorlar tarafından veya plastik cerrahlar tarafından yapılabilir, burada önemli olan bu konuda tecrübeli bu işlemi daha önce defalarca yapmış bir doktoru tercih etmektir. Daha öncesinde istemediği bir cinsel ilişkiye zorlanan veya pişman olduğu bir ilişki yaşayan bayanlar, böyle bir durumda evlilik aşamasına geldiklerinde eşlerinin kendilerinin daha önce bir cinsel ilişki yaşadığını kabullenemeyeceklerini, böylece hem eşi hem de eşinin ailesi tarafından psikolojik baskıya uğrayabileceğini, eşini kaybedebileceğini hatta hayatıyla tehdit edilebileceğini düşündükleri için kızlık zarı dikimi ameliyatı olarak bu sorunların ortaya çıkmasını engellemeye çalışmaktadırlar. Bu amaca ulaşmak için yapılan operasyonun sonucunda gerdek gecesi yaşanacak ilk ilişkide mutlaka kanamanın gerçekleşmesi gerekir, yoksa kızlık zarı dikimi ameliyatı olmanın bir anlamı olmaz ve yaşanması muhtemel sorunların önüne geçilemez. Bu yüzden kızlık zarı dikimi sonucu açısından telafisi olmayan bir ameliyattır.

Sonucunun telafisi olmayan bir operasyon için tercih edeceğiniz hekimin bilgi ve tecrübesi beklenen sonucun ortaya çıkması açısından çok önemlidir. Özellikle dikiş atma mantığına dayanan geçici kızlık zarı dikimi yöntemine göre daha fazla tecrübe ve beceri gerektiren flep tekniği ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi konusunda doktor seçimi yaparken çok daha dikkatli seçim yapılması gerekmektedir. Doktor seçimini yaparken, tercih edeceğiniz hekimin konusunda uzman uzun yıllara dayanan mesleki tecrübesi, daha önce yaptığı operasyonların başarısını ve hastalarının memnuniyetini sorgulamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca karar verme aşamasında, hekiminizle ilk iletişim kurduğunuz andan muayene olma sürecine kadar doktorunuzun size gösterdiği ilgi ve alakayı da göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Uzman bir jinekolog operatör hekim olan Korkut Arslan 14 yıllık meslek hayatında bir çok başarılı kızlık zarı dikimi ameliyatı gerçekleştirmiş olup, yapmış olduğu bu operasyonların tamamında beklenen sonuç yani cinsel ilişki ile kanama gerçekleşmiştir. Bu konuda bu zamana kadar hiçbir hastamızdan kanama olmadığına dair şikayet gelmediği gibi aksine hastalarımızın tamamından başarılı sonuç ve bu süreçte göstermiş olduğumuz ilgiden dolayı teşekkür ve takdirler gelmiştir.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Gizlilik İlkesi

BİZE ULAŞIN

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Bilgi Alın