Bizi Ziyaret Edin
Nişantaşı / İstanbul
İletişim
0 (532) 233 87 73
E-Mail
[email protected]
Çalışma Saatleri
Pzt - Cum: 8:30-18:00/Cmt: 9:30-17:00

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Merak Edilen Sorular

Kızlık zarı dikimi hakkında en çok merak edilen soruların cevaplarını Jinekolog Operatör Doktor Korkut Arslan yanıtlıyor. İşte kızlık zarı hakkında merak edilenler

Kızlık zarı, vajina girişinde, iç dudaklardan birkaç cm içeride bulunur. Ortası delik olan kızlık zarı, vajina kısmında meydana gelebilecek herhangi bir enfeksiyona karşı bir kalkan görevi görür. Bazı toplumlarda da Bakireliğin temsilcisidir. Bu nedenle herhangi bir nedenden dolayı kızlık zarının yırtılması bazı toplumlar için sorunlar oluşturabilir. Kızlık zarı dikimi ise, yırtık zarın sorun yaratabileceği durumların ortadan kalkmasını sağlamak için uygulanan bir cerrahi işlemdir..

Kızlık zarı dikimi şekilleri nelerdir?

İki farklı kızlık zarı tamiri işlemi söz konusudur. Kalıcı kızlık zarı dikimi, daha uzun sürelidir. Ne zaman ilişki yaşanırsa o zaman kanama olur. Süre sınırlaması yoktur. Geçici dikim ise, evlenmeden 3-4 gün önce yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikiminden sonra girilecek ilk ilişkide kanama olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası eğer işlemi yapan doktor bu konuda deneyimliyse ilk ilişkide kanama olur. Doktorun bu konudaki deneyimi çok önemldir.

Kızlık zar sorular

Vajina genişliği ne olacak?

Kızlık zarı dikimlerinde vajinada genişeleme tespit edilirse vajina daraltma işlemi de uygulanır.. Vajina daraltma cerrahi yöntemle veya lazer ile yapılabilir.

Kızlık zarı dikiminde ağrı hissediliyor mu?

Kızlık zarı dikimi sırasında herhangi bir ağrı duyulmaz. Lokal anestezi uygulanır. Dikimden sonra ise, sızlama ve batma şeklinde ağrı duymak mümkün olabilir. Ancak verilecek ilaçlarla bu ağrılar kesilebilir.

Kızlık zarı dikiminden sonra leke gelebilir mi?

Kızlık zarı dikiminden sonra birkaç gün sızıntı şeklinde kanama olabilir. Bu normal kabul edilir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılabilir mi?

Kalıcı kızlık zarı tamirinde esas amaç ilişki ile kanama olmasının sağlanmasıdır. Muayene ile anlaşılması zordur. Kişinin partneri tarafından da anlaşılamaz.

Kızlık zarı dikimi ne kadar?

Kızlık zarı dikim fiyatları ameliyat tekniği ve anestezi şekline göre değişiklik göstermektedir.