Bizi Ziyaret Edin
Nişantaşı / İstanbul
İletişim
0 (532) 233 87 73
E-Mail
[email protected]
Çalışma Saatleri
Pzt - Cum: 8:30-18:00/Cmt: 9:30-17:00

Kızlık Zarı Tamiri Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapabilir ?

Kızlık zarı tamiri ameliyatı, jinekolog operatör doktorlar ve plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir.

Kızlık zarı dikimi kısa süreli cerrahi bir operasyondur. Hasta tercihine bağlı olarak genel veya lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası birkaç gün hafif bir sızlama hissedilebilir.

Hastaların operasyon sonrası her hangi bir sorun yaşamaması için hekimlerin tavsiyelerine uymaları gerekir. Kızlık zarı dikimi işlemi sonrası hastalar rahatlıkla günlük hayatlarına dönebilmekte ve hatta seyahat edebilmektedir. Öyle ki bu ameliyat için şehir dışından İstanbul’a gelen hastalar aynı gün ameliyatı olup tekrar evlerine dönebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi işlemi sonucu açısından telefi mümkün olmayan bir operasyondur. Gerdek gecesi beklenilen kanamanın olmaması ameliyatı olan hastayı çok zor durumda bırakabilir. Bu yüzden biz hastalarımıza genellikle yıllar sonra bile ilişkiye girildiğinde kanama garantisi olan kalıcı kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan flep yöntemini tavsiye etmekteyiz.

Bu yöntem ile yapılan ameliyat sonrası kızlık zarının cinsel ilişki haricinde bir sebep (kazara) ile yırtılması mümkün değildir ve kanamanın olmasının istendiği ameliyat sonrası ilk ilişki ile % 100 kanama meydana gelecektir.